Krajský přebor žactva 12 let a starších oblast Východní Čechy, Česká Třebová, 18.-19.11.2017

O víkendu, 18.-19.11. se uskutečnil Krajský přebor žactva v plavání na bazéně v České Třebové.  A plavci Sportovního clubu Hradec Králové opět svými výkony ukázali, že patří k nejlepším plaveckým oddílům v oblasti východních Čech.

Zaplavali 69 osobních rekordů a získali 39 individuálních medailí, 8 zlatých, 14 stříbrných a 17 bronzových.  K tomu přidali dvě vítězství ve štafetách, 4 x 50 VZ a 4 x 50 PZ žáci.  Žačky ve štafetách vybojovali dvakrát 3.místo, 4 x 50 VZ a 4 x 50 PZ žačky.

Tyto závody byly kvalifikační na Mistrovství České republiky, ke kterým můžeme s velkou nadějí vyhlížet.

Děkujeme všem za předvedené výkony a vzornou reprezentaci oddílů.

Černou kaňkou závodu bylo fyzické napadení našeho trenéra Jana Zimy rodičem plavce Sportovního clubu, kvůli čemuž došlo k přerušení závodů hlavním rozhodčím na 15 minut.  Paradoxně se tohoto napadeni dostalo od rodiče jednoho z nejúspěšnějších plavců clubu i celých závodů.  Bohužell vyhrožování fyzickou likvidací pokračovalo i po příjezdu autobusu s výpravou do Hradce Králové.  Tento incident je nyní v řešení disciplinární komise.